X

Nowy stadion za:

MECZ BARAŻOWY 06.10.2019 15:00
PSŻ Poznań
42
vs
45
KŻ Orzeł Łódź
sprawozdanie »
MECZ LIGOWY 11.07.2020

Orzeł
Łódź
vs
SK
Lokomotiv
Daugavpils

Najnowsze aktualności

Przytulisko Głowno

Zdrowi i gotowi! Tak jak w lidze 29.09.2015
Ostatnie zawody na torze żużlowym w Łodzi w sezonie 2015 to kolejny rekord frekwencji i prawdziwe Speedway Show!


Było w tym meczu wszystko, wspaniałe akcje Jakuba Jamroga, wyścigi trzymające w napięciu do ostatniej chwili i dobra zabawa. Szczególnie w wyścigu z udziałem Rory Schleina, Lecha Kędziory, Mariusza Puszakowskiego i Witolda Skrzydlewskiego. Puzon, głodny ścigania, czuł się na torze znakomicie i trudno było uwierzyć, że miał w sezonie tak poważną kontuzję (złamana kość udowa). Mario nawet w pewnym momencie chyba nieco przeszarżował, ale na szczęście prezes klubu był czujny i zmieścił się przy bandzie mijając zawodnika. Dla szefa klubu to było również wyjątkowe wydarzenie. Specjalnie na tę okazję zakupił nowy kask i pojawił się w sobotę na treningu. Wyszło znakomicie. Trener Orła pokazał w tym biegu, że nie zapomniał jak się ściga na żużlu. Bardzo bezpiecznie chciał przejechać dystans Australijczyk. Widać, że przed Rorym bardzo ciężka praca, podczas powrotu do pełnej sprawności fizycznej. Pokazali się na torze także nasi amatorzy. Piotrek, Grzesiek i Robert po raz pierwszy mieli okazję pojechać przy tak wypełnionych trybunach i dla nich to było duże przeżycie. Taką frekwencją byli również zaskoczeni inni zawodnicy, a dla kibiców zabrakło na stadionie miejsc siedzących. 
Patrząc na postawę drużyny Orła w tym spotkaniu można powiedzieć, że tak było również w sezonie. Czyli - słabo młodzież, brak drugiego dobrego polskiego seniora i czwórka na którą można było liczyć. Można przyjąć, że Krystian Pieszczek pojechał na poziomie zastępowanego Witalija Biełousowa. Teraz już prowadzone są rozmowy, aby tę czołową czwórkę w klubie zatrzymać. Na łódzkim torze musi się wreszcie przełamać Sebastian Niedźwiedź. On również z tatą deklaruje chęć pozostania w Orle. Z drużyny Vito Team możemy mieć potencjalnych, nowych żużlowców Orła. Z dobrej strony pokazali się m.in. Robert Miśkowiak i Artur Czaja. Ten drugi otwarcie przyznał, że z Częstochowy do Łodzi by miał bardzo blisko...Czaja kończy wiek juniora i wiemy, jak ciężki jest to przeskok dla młodego zawodnika. 
Choć były to zawody towarzyskie, to nie zabrakło walki na łokcie i ostrych starć. Tutaj ukłony dla zawodników, za ich profesjonalizm i odpowiednie podejście do rywalizacji. Podziękowania również dla sędziego zawodów. Michał Sasień był bardzo wyrozumiały i sam podkreślał, że chodzi głównie o dobrą zabawę. Z całością rywalizacji sportowej znakomicie komponowały się utwory wykonywane przez Sławomira Kowalewskiego i jego zespół. To był bardzo ważny element składający się na Speedway Show. Do wszystkich atrakcji dołączyły jeszcze wyścigi konne na Służewcu i widok pędzących koni na torze w Warszawie i za chwilę ryk koni mechanicznych na torze żużlowym w Łodzi to połączenie niezwykle ciekawe i atrakcyjne dla widza. 
Podziękowania dla wszystkich wolontariuszy pracujących przy niedzielnych zawodach! 
Pamiętajcie - spotykamy się 21października w hali Expo!   

Newsletter

Facebook

Galeria Zdjęć

Trening Orzeł Łódź - Power Duck Iveston PSŻ Poznań 50:40 Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej