X

Nowy stadion za:

MECZ BARAŻOWY 06.10.2019 15:00
PSŻ Poznań
42
vs
45
KŻ Orzeł Łódź
sprawozdanie »
MECZ LIGOWY 11.07.2020

Orzeł
Łódź
vs
SK
Lokomotiv
Daugavpils

Najnowsze aktualności

Przytulisko Głowno

Plan na ten tydzień: testy i kolejny etap przygotowań Rozczarowanie! 02.10.2015
Nie da się ukryć olbrzymiego rozczarowania po otwarciu ofert na wykonawcę nowego stadionu żużlowego.


Na inwestycję przeznaczono 45 mln złotych. Tymczasem najniższa z 20 złożonych ofert opiewa na kwotę blisko 58 milionów. Prezes KŻ Orzeł Witold Skrzydlewski i wielki sympatyk naszego klubu, radny Włodzmierz Tomaszewski, zdecydowanie twierdzą, że tak wysokie kwoty (najwyższa oferta na budowę stadionu przekraczała dwukrotnie sumę zabezpieczoną przez miasto) nie są przypadkowe.
- W specyfikacji przetargu nie uwzględniono możliwości korzystania z półfabrykatów przy budowie - oburza się Tomaszewski - w takiej sytuacji kwotę wykonania prac kalkulowano na minimum 66 milionów i firmy doskonale musiały o tym wiedzieć. Dlatego wyniki przetargu nie są zaskoczeniem.
- Przetarg został napisany żle - dodaje Skrzydlewski - przy takich zapisach nie było szans na zejście do 45 milionów. Ktoś dał ciała. Poczekamy co będzie dalej.
Obecnie możliwe są dwa warianty - miasto wygeneruje dodatkowe 13 milionów na budowę stadionu według dotychczasowego projektu i gotowej już specyfikacji, lub zostanie ogłoszony nowy przetarg. Ta druga wersja oznacza wszczęcie wszystkich procedur od nowa, łącznie z wykonaniem nowego projektu (czyli dodatkowe koszta i blisko rok oczekiwania na zakończenie wstępnych procedur). Ta pierwsza wersja jest zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem dla kibiców i oznacza zakończenie budowy w 2017 roku.
W zaistniałej sytuacji przyjaciele naszego klubu skierowali list otwarty do prezydent Łodzi:
Newsletter

Facebook

Galeria Zdjęć

Trening Orzeł Łódź - Power Duck Iveston PSŻ Poznań 50:40 Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej