X

Nowy stadion za:

MECZ BARAŻOWY 06.10.2019 15:00
PSŻ Poznań
42
vs
45
KŻ Orzeł Łódź
sprawozdanie »
MECZ LIGOWY 11.07.2020

Orzeł
Łódź
vs
SK
Lokomotiv
Daugavpils

Najnowsze aktualności

Przytulisko Głowno

Plan na ten tydzień: testy i kolejny etap przygotowań Jest poprawa u Mateusza 19.10.2017
Janusz Ślączka w sezonie 2017 poświęcił wiele uwagi Mateuszowi Błażykowskiemu. Nasz junior ostatecznie nie zadebiutował jeszcze w lidze, ale miał sporo jazdy w imprezach młodzieżowych.
 
Jakie są efekty? Na pewno można mówić o postępach. - Początki były trudne, ale im dalej w las, tym lepiej – przekonuje trener. Janusz Ślączka z naszymi juniorami był na zdecydowanej większości imprez młodzieżowych. W związku z tym miał sporo czasu, żeby przyjrzeć się jeździe Mateusza. Szkoleniowiec Orła twierdzi, że jest coraz lepiej i zapewnia, że nie mówi tego tylko po to, żeby podbudować zawodnika. 
 
- Naprawdę z czasem dobrych wyścigów było coraz więcej. Na plus można uznać przede wszystkim młodzieżowki, które odbyły się na torach w Gorzowie i we Wrocławiu. Wtedy pozostawił po sobie najlepsze wrażenie - podkreśla Ślączka.
 
Co konkretnie poprawiło się w jeździe Mateusza? Gołym okiem było widać, że stała się ona płynniejsza. Dzięki temu zawodnik notował mniej upadków. - Zaczął lepiej panować nad motocyklem. Częściej to on wybierał linie jazdy, a nie jechał tam, gdzie prowadził go motor. Poza tym, na pewno poprawił moment startowy. Podczas niektórych imprez potrafił naprawdę pozytywnie zaskoczyć rywali. Za jego plecami po pierwszym łuku znajdowali się zdecydowanie bardziej doświadczeni żużlowcy - przekonuje szkoleniowiec Orła.
 
Plany względem Mateusza Błażykowskiego są jasne. Zawodnik zostaje w Orle na kolejny sezon i ma w dalszym ciągu robić postępy. Trener uważa, że w przyszłym roku będą one jeszcze bardziej widoczne. Pomóc ma w tym jeszcze lepszy sprzęt. O te tematy dba na co dzień ojciec naszego młodzieżowca.

Newsletter

Facebook

Galeria Zdjęć

Trening Orzeł Łódź - Power Duck Iveston PSŻ Poznań 50:40 Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej