X

Nowy stadion za:

MECZ BARAŻOWY 06.10.2019 15:00
PSŻ Poznań
42
vs
45
KŻ Orzeł Łódź
sprawozdanie »
MECZ LIGOWY 11.07.2020

Orzeł
Łódź
vs
SK
Lokomotiv
Daugavpils

Najnowsze aktualności

Przytulisko Głowno

Zdrowi i gotowi! Ustalono kształt rozgrywek w 2009 roku 26.10.2008
Część finałowa rozgrywana w formie systemu pucharowego oraz zmiany dotyczące startów juniorów - to najważniejsze zmiany w regulaminie rozgrywek I i II ligi w sezonie 2009.
Na pewno nie dojdzie do połączenia I i II ligi. Zmianie nie ulegnie również liczebność drużyn. W rozgrywkach I ligi startować będzie 8 zespołów. W II lidze od 6 do 8 zespołów.

Rozgrywki I i II ligi będą składały się z dwóch części. W części zasadniczej zespoły spotkają się każdy z każdym dwukrotnie - raz na własnym torze i rewanż na torze przeciwnika. W rundzie finałowej spotkają się zespoły z miejsc 1-6 i pojadą systemem pucharowym mecz i rewanż. Faza play-off będzie wyglądać tak samo jak w Speedway Ekstralidze. Zespoły z miejsc 7-8 rozegrają między sobą dwumecz.

W każdej z drużyn musi startować przynajmniej 3 zawodników posiadających obywatelstwo polskie. Pod numerami 6 i 7 oraz 14 i 15 mogą startować jedynie zawodnicy, którzy nie przekroczyli 21 roku życia, biorąc pod uwagę ich rok urodzenia. W składzie drużyny co najmniej jeden zawodnik młodzieżowy musi posiadać obywatelstwo polskie i musi on wystartować w minimum 3 biegach. W składzie drużyny nie może być zgłoszonych więcej niż dwóch zawodników startujących w IMŚ Grand Prix z numerami stałymi 1-15.

Nowością jest zmiana dotycząca zawodnika rezerwowego. Dotychczas tą funkcję pełnił zawodnik młodzieżowy. Od sezonu 2009 będzie nim mógł być zarówno zawodnik polski jak i obcokrajowiec bez ograniczeń wiekowych.

Utrzymany został przepis o Złotej Rezerwie Taktycznej. W XV biegu nominowanym mogą być zgłoszeni wyłącznie zawodnicy, którzy według klasyfikacji, zdobyli dla swoich drużyn najwyższe sumy punktów i nie zostali zgłoszeni do XIV biegu, chyba, że była to rezerwa taktyczna lub złota rezerwa taktyczna.

Newsletter

Facebook

Galeria Zdjęć

Trening Orzeł Łódź - Power Duck Iveston PSŻ Poznań 50:40 Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej