X

Nowy stadion za:

MECZ BARAŻOWY 06.10.2019 15:00
PSŻ Poznań
42
vs
45
Orzeł Łódź
sprawozdanie »
MECZ LIGOWY 05.04.2020
Orzeł
Łódź
vs
Lokomotiv
Daugavpils

Najnowsze aktualności

Przytulisko Głowno

Trzecie miejsce Tungatea w Indywidualnych Mistrzostwach Australii 2020 Czar par 30.04.2019
Po dobrych występach żużlowców Orła w poniedziałkowych meczach w Anglii, czas na Mistrzostwa Par Klubowych Nice 1.LŻ w Gnieźnie.


Mistrzostwa Polski rozgrywane są w nowej formule. Najpierw w Gnieźnie (30 kwietnia, początek o godzinie 17.00) na starcie stanie siedem par z pierwszej ligi. Awans do finału (11 maja w Bydgoszczy) uzyska tylko zwycięzca zawodów. W składzie Orła są Rafał Okoniewski, Daniel Jeleniewski, a w rezerwie pozostaje Tobiasz Musielak. To daje trenerowi Lechowi Kędziorze pole manewru i możliwość wstawienia lidera naszego zespołu w dowolnym momencie. Nie da się ukryć, że liczymy na dobry występ naszej trójki i potwierdzenie coraz lepszej dyspozycji Jeleniewskiego. Co ciekawe, już pierwszy bieg może mieć decydujące znaczenie dla całych zawodów, bo nasza para pojedzie z dwójką z Ostrowa, czyli Gapińskim i Walaskiem. Do faworytów na pewno należy również zaliczyć gospodarzy i parę z Gdańska. Zapowiadają się bardzo ciekawa rywalizacja.

Po turnieju w Gnieźnie zawodnicy Orła spotkają się w czwartek na treningu w Poznaniu. Wtedy poznamy również skład naszego zespołu na najbliższy mecz ligowy w Tarnowie z Unią (5 maja, godzina 14.30).

Tymczasem na Wyspach wciąż w dobrej formie jest Rohan Tungate. Australijczyk zdobył 10 punktów dla przegranych w meczu Premiership Belle Vue Aces - Peterborough Panthers 51:39. Kolega klubowy Rohana, czyli Hans Andersen również trafił w "dziesiątkę", ale w sześciu biegach. W spotkaniu pucharowym Tobiasz Musielak wywalczył siedem oczek dla Swindon Robins, ale jego ekipa uległa na wyjeździe Kings Lynn Stars 43:47. 
 

Newsletter

Facebook

Galeria Zdjęć

Orzeł Łódź - Power Duck Iveston PSŻ Poznań 50:40 Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej Orzeł Łódź - PGG ROW Rybnik 42:48