X

Nowy stadion za:

MECZ BARAŻOWY 06.10.2019 15:00
PSŻ Poznań
42
vs
45
Orzeł Łódź
sprawozdanie »
MECZ LIGOWY 05.04.2020
Orzeł
Łódź
vs
Lokomotiv
Daugavpils

Najnowsze aktualności

Przytulisko Głowno

Trzecie miejsce Tungatea w Indywidualnych Mistrzostwach Australii 2020 Samotność żużlowca 09.05.2019
Przestrzeń, która się rozprzestrzenia, w niej ogromnieję. Cisza, źródło głosów. Nieruchomość, matka ruchów.


To fragment wiersza "Samotność" Anny Świrszczyńskiej, czyli jednego z tematów do wyboru na tegorocznej maturze z języka polskiego. Z interpretacją utworu zmierzył się Piotr Pióro i wierzy, że powinno być dobrze - matma, angielski spoko, trochę obaw przed polskim, ale raczej "do przodu" - zapewnia młodzieżowiec Orła.

W tym czasie gdy nasz junior był myślami przy kolejnych tematach maturalnych, jego koledzy z drużyny walczyli w pierwszych turniejach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Po zawodach w Toruniu i Grudziądzu młodzież Orła zajmuje w tabeli grupy szóste miejsce, a godny odnotowania jest debiut w naszych barwach Aleksandra Grygolca, który zaraz po zdaniu egzaminu na licencję żużlową, zdobył dla klubu z Łodzi pierwsze punkty. Do ciekawej sytuacji doszło w pierwszym turnieju, gdzie Kamil Kiełbasa pojawił się w barwach Orła jako zawodnik oczekujący. Przypominamy, że młodzieżowiec jest wypożyczony z Torunia tylko na rozgrywki ligowe, ale GKSŻ wprowadził w regulaminie zapis o zawodnikach, którzy nie jadą w składach swoich klubowych ekip i mogą w turniejach DMPJ uzupełnić zestawienie innych drużyn.

Klubowa młodzież od czwartku już będzie w Łodzi i na treningach ma odpowiednio przygotować się do spotkania ligowego z Lokomotivem. A wyzwanie przed nimi duże, bo para juniorów z Łotwy, to według wielu fachowców, najlepszy duet juniorski w lidze. Prognozy pogody wreszcie zaczynają się do nas uśmiechać słoneczkiem i brakiem opadów, więc w niedzielę (godzina 14.15) będziemy mieli okazję dać mocne wsparcie najmłodszym żużlowcom. Do zobaczenia na stadionie! 

Newsletter

Facebook

Galeria Zdjęć

Orzeł Łódź - Power Duck Iveston PSŻ Poznań 50:40 Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej Orzeł Łódź - PGG ROW Rybnik 42:48