X

Nowy stadion za:

MECZ BARAŻOWY 06.10.2019 15:00
PSŻ Poznań
42
vs
45
Orzeł Łódź
sprawozdanie »
MECZ LIGOWY 05.04.2020
Orzeł
Łódź
vs
Lokomotiv
Daugavpils

Najnowsze aktualności

Przytulisko Głowno

Trzecie miejsce Tungatea w Indywidualnych Mistrzostwach Australii 2020 Dużo pracy 14.10.2019
Po zakończeniu sezonu 2019 przyszedł czas na podsumowania i analizy. Dlaczego Orzeł do ostatniego meczu nie był pewny pozostania w lidze?


Statystyki nie jeżdżą, ale często pozwalają na porównanie wielu czynników i wyciągnięcie z tego wniosków. Zanim przejdziemy do rzeczy, jedna, bardzo istotna uwaga. Zdobycze punktowe i średnie ligowe są liczone bez spotkań barażowych, za to z uwzględnieniem meczów play-off. Dlatego praktycznie każdy zespół ma na swym koncie różną liczbę spotkań.

Pod lupę wzięliśmy zdobycze punktowe formacji młodzieżowych drużyn Nice 1.LŻ. Niestety, to porównanie jest bardzo bolesne dla juniorów Orła i w dużej części jest odpowiedzią na wcześniej zadane pytanie. Dodatkowo poniższe statystyki nie obejmują pierwszego meczu barażowego z PSŻ Poznań w Łodzi, czyli najlepszego występu naszej młodzieży w tym sezonie. Niewiele jednak to zmienia w ogólnym podsumowaniu wyników.  

Co nie jest dla kibiców zaskoczeniem, najlepszą formację juniorską w pierwszej lidze ma Lokomotiv Daugavpils. Młodzi Łotysze mają taką samą liczbę spotkań jak Orzeł i Wybrzeże, ale biją swych rywali na głowę. Oto liczba punktów zdobyta przez młodzieżowców dla poszczególnych klubów, obok podajemy liczbę meczów składających na wspomniany dorobek:

1. Lokomotiv Daugavpils - 101 punktów (12 spotkań)
2. PGG ROW Rybnik - 97 pkt. (16)
3. Arged Malesa TŻ Ostrovia - 81 pkt. (16)
4. Car Gwarant Start Gniezno - 73 pkt. (14)
5. Unia Tarnów - 70 pkt. (14)
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 54 pkt. (12)
7. Orzeł Łódź - 34 pkt. (12)

Biorąc pod uwagę fakt, że młodzieżowcy Lokomotivu pojawiali się w meczach ligowych w składzie drużyny zastępując seniorów i dzięki temu w spotkaniach startowała ich nieraz trójka, to powyższa statystyka jest kompletnym odzwierciedleniem miejsc drużyn w końcowej tabeli. Wystarczy w tych porównaniach odłożyć Łotyszy na bok, to mamy dokładny układ w sezonie 2019. Przypadek?

Newsletter

Facebook

Galeria Zdjęć

Orzeł Łódź - Power Duck Iveston PSŻ Poznań 50:40 Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej Orzeł Łódź - PGG ROW Rybnik 42:48