X

Nowy stadion za:

MECZ BARAŻOWY 06.10.2019 15:00
PSŻ Poznań
42
vs
45
Orzeł Łódź
sprawozdanie »
MECZ LIGOWY 05.04.2020
Orzeł
Łódź
vs
Lokomotiv
Daugavpils

Najnowsze aktualności

Przytulisko Głowno

Trzecie miejsce Tungatea w Indywidualnych Mistrzostwach Australii 2020 Mamy prezydenta! 23.10.2019
Joanna Skrzydlewska została wiceprezydentem Łodzi! Zajmie się sportem, gospodarką mieszkaniową i rewitalizacją.


To efekt zmian po ostatnich wyborach parlamentarnych. Córka prezesa Orła Witolda Skrzydlewskiego ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2003 pracowała w Urzędzie Miasta Łodzi m.in. na stanowisku zastępcy dyrektora w Biurze Promocji, Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy oraz zastępcy dyrektora w Biurze Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą. W wyborach parlamentarnych w 2005 w okręgu łódzkim została wybrana na posła V kadencji. W parlamencie zasiadała m.in. w Komisji Rodziny i Praw Kobiet, Komisji Kultury Fizycznej i Sportu oraz Komisji Finansów Publicznych. W wyborach w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski.

W 2009 wybrano ją na deputowaną do Parlamentu Europejskiego. Była członkinią Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia.
W 2014 roku uzyskała mandat radnej sejmiku łódzkiego. Została następnie powołana w skład zarządu województwa, pełniła tę funkcję do końca V kadencji. W 2018 utrzymała mandat radnej województwa na kolejną kadencję. W tym samym roku powróciła do pracy w Urzędzie Miasta Łodzi, obejmując stanowisko dyrektora Biura ds. Rewitalizacji.

To Joanna Skrzydlewska, zafascynowana żużlem, przekonała założycielkę firmy H.Skrzydlewska do zaangażowania się w upadający klub w Łodzi. W ten sposób w 2005 roku powstał KŻ Orzeł i pod tą nazwą wystartował w rozgrywkach od 2006 roku. Wiceprezydent Łodzi, pomimo wielu obowiązków, zawsze stara się znaleźć czas na obejrzenie zawodów żużlowych i to nie tylko w naszym mieście. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Jednocześnie Joanna Skrzydlewska już na początku tygodnia zrezygnowała z funkcji honorowej prezes KŻ Orzeł.
 

Newsletter

Facebook

Galeria Zdjęć

Orzeł Łódź - Power Duck Iveston PSŻ Poznań 50:40 Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej Orzeł Łódź - PGG ROW Rybnik 42:48