X

Nowy stadion za:

MECZ BARAŻOWY 06.10.2019 15:00
PSŻ Poznań
42
vs
45
KŻ Orzeł Łódź
sprawozdanie »
MECZ LIGOWY 11.07.2020

Orzeł
Łódź
vs
SK
Lokomotiv
Daugavpils

Najnowsze aktualności

Przytulisko Głowno

Zdrowi i gotowi! GKSŻ wprowadziła nowe tłumiki! Joanna Skrzydlewska jest oburzona 16.05.2011
Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała komunikat nakazujący korzystanie z nowych tłumików w polskich ligach, obowiązujący od 22 maja. Swoje oburzenie odnośnie tej decyzji na łamach portalu Sportowefakty.pl wyraziła Joanna Skrzydlewska. Prezentujemy wypowiedź honorowej prezes Orła Łódź.

- Skieruję oficjalne pismo, w którym poproszę GKSŻ o odpowiedź na pytanie: na jakich zasadach działają. Dla mnie niezrozumiała jest decyzja o wprowadzeniu nowych tłumików w trakcie rozgrywek. Jeżeli chcieli wprowadzić nowe tłumiki, to przynajmniej po zakończeniu rundy zasadniczej. Orzeł Łódź na dzisiaj odbył cztery mecze. Ktoś inny odjechał pięć spotkań. To jest wypaczanie wyniku sportowego! Po drugie - tych tłumików nie można w Polsce kupić, bo ich nie ma. Wszyscy nagle zaczęli je kupować i usłyszeliśmy odpowiedź, że może w piątek będą dostępne. Wreszcie po trzecie - dlaczego w Ekstralidze i I lidze tłumiki wprowadza się już od tej kolejki, a w II lidze dopiero od następnej? To są pytania, na które chciałabym znać odpowiedź.

-
Ja tej sprawy tak nie zostawię. Przewodniczący Szymański wyłączył telefon. Mój z kolei nie milknie, bo dzwonią zawodnicy, którzy nie mogą w Polsce kupić nowych tłumików, bo ich po prostu nie ma. To jest chore. Nie możemy robić państwa w państwie. Mój prawnik wertuje regulamin. Będę rozmawiała z ministrem, bo ktoś musi wpływać na te decyzje. Regulaminu nie można zmieniać w trakcie rozgrywek. Dla mnie ta decyzja jest kompletnie sprzeczna z duchem sportu. Jeżeli mają takie ciśnienie, bo jakaś firma musi na tych tłumikach zarobić, to wprowadźmy je od rundy rewanżowej. A nie nagle dostajemy decyzję, że za pięć dni jedziemy na nowych tłumikach. To jest wypaczanie wyniku sportowego. Krew mnie zalała, kiedy dowiedziałam się o tej decyzji.

Treść komunikatu GKSŻ:

1. Od dnia 22 maja 2011 roku, w zawodach o DMP, DM I Ligi i eliminacjach MPPK, a od dnia 29 maja 2011 roku w pozostałych zawodach krajowych (nie dotyczy mini żużla) wolno będzie używać wyłącznie tłumików z homologacją FIM ważną w 2011 roku. Wykaz tych tłumików oraz ich rysunki znajdują się w wydawnictwie: REGULAMINY i KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO NA 2011 ROK w części X. POSTANOWIENIA NA ROK 2011, H. Tłumiki. Całe wydawnictwo (włącznie z ww. częścią) jest dostępne na stronie internetowej: www.pzm.pl w zakładce: Żużel / Regulaminy.

Wyjątkiem od powyższej zasady są zawody nieprofesjonalnego współzawodnictwa w sporcie żużlowym, w których wolno używać tłumików jak wyżej oraz wyszczególnionych w art. 10 ust. 2 RSŻ 2011.

Newsletter

Facebook

Galeria Zdjęć

Trening Orzeł Łódź - Power Duck Iveston PSŻ Poznań 50:40 Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej